Bel 072 - 511 24 07

Details van dit toneelstuk

De koning te rijk

Geven, Caroline

Inkijkexemplaar
TitelDe koning te rijk
Artikelnummer34901
Dames (min/max)8
Heren (min/max)4
Personen12
Auteur(s)Geven, Caroline
CategorieAvondvullend
Aantal blz72
GenreNieuwe oogst Vink / Volwassenen voor kinderen / Adolescenten 16-20 jaar / Jongerentoneel / Sprookjes / Familievoorstelling / Kerstspelen / Komedie / Blijspel
Duur (min.)108 Min.
UitgeverVink
DE KONING TE RIJK
34901 Jongerentoneel door Caroline Geven,
8 dames, 4 heren
De Koning Te Rijk is een vlotte, humoristische voorstelling over verwachtingen, (on)gelijkheid en de zoektocht naar geluk in een wereld vol sprookjesbeelden, gebaseerd op het verhaal van Assepoester. Het is geschreven als een theaterdiner: scènes en bediening wisselen elkaar af, het publiek zit dicht op het spel en wordt onderdeel van de avond. Het kan ook als avondvullend stuk gespeeld worden en mag door de regisseur aangepast worden voor dat doeleinde.
In De Koning Te Rijk ontmoet prins Philip in het geheim de straatarme Merthe, een meisje dat wordt uitgebuit door haar theatrale stiefmoeder Maurelle en de verwende stiefzussen Kiki en Lola. Merthe droomt van een leven waarin ze gezien wordt, Philip verlangt naar een koningschap waarin gewone mensen ertoe doen. Ondertussen bereiden zijn ouders een groot kerstbal voor, waar hij volgens de traditie zijn officiële huwelijksaanzoek moet doen aan de perfecte prinses Isabelle.
Terwijl hofmedewerkers Noëlle en Rudolf wanhopig proberen het bal en de gasten in goede banen te leiden, vechten Merthe en Philip allebei met verwachtingen, status en protocol. Merthe krijgt een geheime uitnodiging voor het bal, maar die wordt haar afgepakt en verscheurd. Met de grillige hulp van de goedbedoelende toverfee Destiny loopt alles toch anders dan gepland. Op het hoogtepunt van het bal weigert Philip het opgelegde sprookje af te maken, kiest hij openlijk voor Merthe en doet hij afstand van de troon. Zijn zus Rosaline wordt de nieuwe troonopvolger, Destiny claimt triomfantelijk dat elk verhaal een goed einde verdient, en Philip en Merthe krijgen de vrijheid om hun eigen leven te kiezen.

Bestel dit stuk

€ 12,00

Waarom Toneeluitgeverij Vink?

  • Keuze uit een groot aanbod
    Bestel gemakkelijk online
  • Snelle levering
    Bestellingen snel bij u bezorgd
  • Persoonlijke service
    Wij staan graag voor u klaar!

Stel uw vraag

Optioneel